cooker manufacturer

Obrus po zakupie zawsze prezentuje się pięknie, staje się dekoracją nie tylko stołu, ale również pomieszczenia, w którym się znajduje. Z czasem jednak jego świetność przemija, a odciśnięte na tkaninie ślady czasu sprawiają, że ulubiona niegdyś ozdoba odchodzi w zapomnienie. Czy tak jednak musi być? Nie.

Przetarty czy uszkodzony obrus nadal może prezentować się doskonale. Trzeba jednak wiedzieć, jak można sprawić, by stał się na nowo dekoracją jadalni czy kuchni. Proste przeróbki krawieckie może wykonać właściwie każdy.

Do ich przeprowadzenia wystarczy maszyna do szycia, a czasem nawet igła i nici. Na rozdarcie, czy niewielką plamę, której nie da się w żaden sposób wybawić, wystarczy naszyć jakąś ciekawą naszywkę. Może to być kwiat, motyl lub inny element, nawiązujący do przyrody.

Na obrusach szydełkowych pięknie zaprezentują się kwiatowe broszki, wykonane z materiału. Zabrudzenia można również zamaskować przy użyciu farby akrylowej, która po zaprasowaniu stanie się trwała i odporna na wycieranie. Z pomocą farb akrylowych da się stworzyć rozmaite ornamenty czy bardziej nowoczesne wzory.

W takim przypadku pomocne mogą okazać się stempelki wykonane z ziemniaków. W przypadku, gdy w szufladzie zalega kilka podniszczonych, lecz różnokolorowych, ciekawych obrusów można skusić się na to, by połączyć je w jeden. Z pomocą maszyny do szycia na pewno da się wykreować całkiem nowy i niepowtarzalny materiał, który świetnie zaprezentuje się na stole.

Tanie wykładziny dywanowe.

Z pewnością nie warto wyrzucać lekko podniszczonych obrusów, gdyż z ich użyciem można jeszcze stworzyć prawdziwe cuda!.