W odleglejszych czasach rynek nie był nasycony. Niemal w każdej branży nie było zbyt wielkiego wyboru produktów, urządzeń czy towarów. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Ciężko wręcz znaleźć branżę, której jeszcze nie wypełniono, występuje w niej nisza czy brak jest konkurencji. Czasy monopolu i dyktowania warunków dawno się już skończyły. Nie tak dawno większy wybór oraz lepsza dostępność maszyn i urządzeń pojawiła się w rolnictwie.

Jest sporo firm oferujących maszyny rolnicze, szkolenia, wsparcie techniczne a także serwis, którego jeszcze niebyło kilka lat temu. Oferty firm zaopatrujących rolników znacznie się wzbogaciła i unowocześniła. Więcej firm na rynku oznacza także większą konkurencję, obniżenie cen maszyn a także większe starania o klienta, co jest dla niego bardzo korzystne.

Takie zaplecze po zakupie urządzeń buduje relacje z rolnikami, którzy mają wsparcie w firmach zaopatrzeniowych. To pozwala na podwyższenie jakości obsługi i tworzenie porządnych fundamentów rynku maszynowego w Polsce.