www.dzierzawski.info

Fiat to marka samochodów rozpoznawalna na całym świecie. Każdego roku w fabrykach zlokalizowanych na cały świecie produkuje się kilkaset tysięcy pojazdów Od 1992 roku w Polsce również działają zakłady, w których produkuje się pojazdy ze znaczkiem Fiata.

Fabryka Fiat Auto Poland S.A.

Zaawansowany analizator spalin silników wysokoprężnych

powstała w 1992 roku po prywatyzacji Fabryki Samochodów Małolitrażowych, gdzie produkowano Syrenę model 104 i 105 oraz polskiego Fiata 126P. Po przejęciu zakładów produkowano tylko dwa modele pojazdów – Fiata 126 oraz Fiata Cinquecento.

Z czasem rozszerzono produkcję o kolejne modele – Punto, Brava, Ducato, Fiata 500. Przez ponad 20 lat fabryki przeszły modernizację, wprowadzono najnowsze technologie i systemy zarządzania.

Co ciekawe, w 2009 roku, zakłady w Tychach zyskały miano największej fabryki Fiata w Europie za sprawą wielkości produkcji. W tymże roku z taśmy produkcyjnej zjechało ponad 600 tysięcy egzemplarzy samochodów.

Dziś w fabryce, oprócz pojazdów samochodowych, produkuje się także podzespoły do samochodów produkowanych w koncernach, takich jak Suzuki i General Motors.