www.punktur.pl

Każdy, kto posiada garnitur albo zamierza go kupić, powinien od razu zastanowić się nad tym, czy ma już w zanadrzu także dobrze pasujący do niego krawat. Ten dodatek do eleganckich ubiorów znany jest już w zasadzie od wieków, a pomimo to nadal cieszy się ogromną popularnością i dla wielu jest wręcz synonimem elegancji, szczególnie tej spod męskiego znaku.

Wiele osób nie do końca jednak wie, w jaki sposób podejść do zakupu krawata i na co tak właściwie zwrócić uwagę. Mogłoby się wydawać, że zadanie jest bardzo proste, ale nic bardziej mylnego – źle dobrany krawat może zupełnie zepsuć nawet najbardziej elegancką stylizację.

W związku z tym, dobrze jest wiedzieć, jak kupić dobrej jakości krawat – nie wystarczy bowiem wybrać się do sklepu i wybrać ten krawat, który nam się podoba. Krawaty mogą różnić się między sobą cechami takimi jak rozmiar, kolor czy faktura, a do tego mamy też do wyboru krawaty gładkie oraz z wzorami.

Nie jest więc łatwo podjąć decyzję, ale posiadając pewną podstawową wiedzę z pewnością będzie nam zdecydowanie prościej, kiedy już znajdziemy się w sklepie.

Jaki wzór, faktura czy kolor krawatu?

Wybór krawatu powinniśmy uzależnić od kilku bardzo ważnych czynników, wśród których jako pierwszy możemy wziąć pod uwagę kolor.

Ten oczywiście zależy od naszej marynarki, spodni czy innych elementów garderoby, natomiast niezwykle ważne jest, aby krawat nie był w takim samym kolorze jak koszula, gdyż nie będzie wtedy po prostu widoczny. W przypadku faktury, klasyczne krawaty z jedwabiu sprawdzą się najlepiej w sytuacji, gdzie chcemy wyglądać jak najbardziej elegancko.

Jeśli natomiast nie rozstajemy się z krawatem na co dzień to wtedy lepszą opcją będą krawaty z wełny czy lnu, gdyż krawaty z tychże materiałów mają bardziej wyraźną fakturę. Jednym z ostatnich czynników jest wzór krawatu lub też jego brak – w wielu sytuacjach znakomicie sprawdzają się gładkie krawaty, natomiast niekiedy ciekawy wzór potrafi znakomicie podkreślić inne elementy naszej garderoby i sprawić, że nasza stylizacja w zasadzie z miejsca stanie się niezwykle oryginalna.