Żeby mieć pełną wiedzę na temat nasion konopi, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę istnieją ich dwie główne odmiany, a następnie możemy mieć do czynienia z różnymi hybrydami. Czy to stworzonymi z tych dwóch odmian, aby wydobyć z nich to co najlepsze, czy to stworzonymi z połączenia wcześniej wyodrębnionych odmian między sobą. To oznacza, że możemy mieć do czynienia z różnego rodzaju odmianami nasion konopi, w zależności od tego, na jakich cechach najbardziej nam zależy.

Dlatego też, trzeba wiedzieć, że poza odmianą nasion konopi indica, drugimi z podstawowych są nasiona konopi sativa.

Obowiązkowo wiedza

Jeżeli chodzi o taką podstawową wiedzę, którą powinniśmy mieć na temat tych nasion, to trzeba wiedzieć, że pochodzą one z takich rejonów jak: Tajlandia, Kambodża, Meksyk czy Jamajka. Dodatkowo jeśli są uprawiane to ich pączki są duże, nie będą się zbijały w kiście, i co również bardzo ważne, to fakt że będą wyrastały na całej gałązce.

Fakt, że mają one mniejszą gęstość niż nasiona konopi indica, sprawia że po wysuszeniu są one lżejsze, ale mają również mniej intensywny zapach. Ciekawą informacją może być również ta, że kwitną od 9-12 tygodni i potrafią osiągać naprawdę spore rozmiary, zwłaszcza jeśli uprawiane są na zewnątrz.

Co możemy zyskać?

Jeżeli zastanawiamy się, co byśmy mogli zyskać spożywając nasiona konopi sativa, to musimy wiedzieć, że przede wszystkim będą one oddziaływały na nasz umysł.

Będziemy mieli więcej energii, będziemy mieli w sobie więcej kreatywnego myślenia, będziemy bardziej radośni. Co więcej, nasiona konopi sativa będą pozytywnie wpływały na nasz apetyt, co też powoduje, że niejednokrotnie są wykorzystywane w medycynie, podczas walki z anoreksją czy chorobami nowotworowymi, ponieważ pobudzają apetyt pacjenta. To oznacza, że powinniśmy je stosować w stanach depresji i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest spora dawka pozytywnego myślenia.

Jeśli zagłębimy się w działanie nasion konopi sativa, to szybko się okaże, że możemy wiele dzięki temu zyskać. Nic więc dziwnego, że cały czas są prowadzone badania, które mają wskazać najlepsze wykorzystanie tych nasion w medycynie, tak aby była pewność, że dzięki nim można pomóc sporej grupie pacjentów i to takich, którzy zmagają się z różnego rodzaju chorobami. Jak się okazuje, ta wiedza jest coraz większa i coraz częściej te nasiona stosowane są w lekach.