Palenie papierosów należy do jednych z powszechniejszych nałogów. Bardzo często uzależnienie to pojawia się w młodym wieku, kiedy solidaryzujemy się z rówieśnikami ze szkoły.

Chcemy wtedy pokazać, że też jesteśmy fajni, jak przecież ta grupa osób, która pali. Bardzo często jednak wraz z końcem szkoły, nie kończy się nasz nałóg.

I tak w nim trwamy przez kolejne lata, aż przychodzi moment, w którym uświadamiamy sobie, że papierosy w niebywale negatywny sposób wpłynęły na nasze zdrowie. Czasami w tej świadomości musi pomóc nam lekarz, który definitywnie zakazuje palenia.

Co wtedy zrobić? Jaką decyzję podjąć? Przecież walka z nałogiem nie jest łatwa. Jeśli istnieją przesłanki, a zawsze takie są, do tego abyś rzucił palenie, przede wszystkim zdaj sobie sprawę z tego, że nie potrzebujesz papierosów do normalnego funkcjonowania.

Jesteś bowiem jak każdy inny człowiek, masz te same potrzeby i pragnienia, więc spójrz na osoby niepalące – nie muszą palić prawda? Więc Ty też nie musisz. Jedyne co, to powinieneś zdać sobie z tego sprawę i podjąć odpowiednie kroki do tego, aby pozbyć się swojego nałogu.

Ta droga z pewnością nie będzie łatwa, będzie wiele pokus, jednak gdy wytrwasz w swoim postanowieniu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia. Spróbuj!.