Walka z alkoholizmem

Uzależnienie od alkoholu jest jednym z bardziej destrukcyjnych nałogów, jakiemu może ulec człowiek. Nie jest bowiem jedynie chęcią nieustannego sięgania po kolejny kieliszek wódki. Jest przede wszystkim zakłamaniem.
Alkoholik nie potrafi przyznać się do tego, że jest uzależniony. Bardzo często z jego ust słyszymy – nie piję. Najniebezpieczniejsze jest jednak to, że człowiek ten wierzy w swoje słowa.
Wierzy w to, że zachowuje się normalnie. A przecież, czy normalnością można nazwać drogę na dno? Drogę, na której spotkać można niezapłacone rachunki, rodzinne kłótnie, utratę pracy, a wreszcie mieszkania. Alkoholik w walce ze swoim nałogiem potrzebuje pomocy.
Potrzebuje słów i czynów, które uświadomią mu, że tkwi w pułapce własnego zatrutego umysłu. Uświadomienie alkoholikowi tego, że jest chory jest połową sukcesu. W dalszej kolejności są chęci i działania samego zainteresowanego.
Alkoholizm jest chorobą, z którą trzeba walczyć stanowczo. Decyzja o podjęciu drogi odwykowej powinna być świadoma i przede wszystkim niezmienna. Alkoholik bowiem nigdy nie może powrócić na drogę picia.
Przeczytaj również: Jak przeziębienie przechodzi mężczyzna?
Przeczytaj również: Rzucanie palenia
Przeczytaj również: Miód dobry na wszystko?
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Rola akceptacji i zrozumienia w procesie leczenia uzależnień w bieszczady.pl
Akceptacja i zrozumienie odgrywają kluczową rolę w procesie leczenia uzależnień, wpływając na efektywność terapii oraz samopoczucie pacjentów. Wsparcie społeczne oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika są niezbędne dla osiągnięcia trwałych efektów. W Bieszczadach specjaliści kładą nacisk n

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – jakie terapie są dostępne?
Łojotokowe zapalenie skóry głowy to powszechny problem dermatologiczny, który może powodować dyskomfort i problemy estetyczne. Choroba ta charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum, co prowadzi do stanów zapalnych oraz podrażnień. Objawy obejmują swędzenie, zaczerwienienie i łuszczenie się nas