Tak jak z samochodami, kiedy trafimy na tego, który nas nigdy nie zawiódł, tak też jest z telefonami komórkowymi. Jest ich wiele marek, jest ich wiele modeli, co więcej każdego roku pojawia się przynajmniej kilka kolejnych, ale jeśli trafiliśmy na jakiś naprawdę fajny, z którego jesteśmy zadowoleni, to będziemy mu już wierni przez bardzo długi czas. Wbrew pozorom jest sporo osób, które ciągle korzystają z tego samego modelu telefonu, bo po prostu nie mają mu nic do zarzucenia.

Czasami zmieniają telefon, czasami nie

Musimy wiedzieć, że jeśli ktoś jest zadowolony ze swojego telefonu i nie wyobraża sobie, aby mógł mieć jakiś inny, to zazwyczaj korzysta z niego tak długo, dopóki on się nie popsuje, a to w przypadku dobrych modeli może trwać nawet i kilka ładnych lat. Dodatkowo jeśli ktoś taki jest już zmuszony do wymiany, to może się okazać, że będzie szukał telefonu danej marki, a także w miarę możliwości, będzie się starał wybrać nowszy model swojego dotychczasowego telefonu komórkowego, wierząc, że skoro tamten był tak dobry i tak bardzo jest z niego zadowolony, to teraz będzie tak samo. To też sprawia, że te najlepsze modele, z których ludzie byli najbardziej zadowoleni, niejednokrotnie nie znikają z rynku, a jedynie są ulepszane, tak aby mogły nadążyć za duchem czasu.

To jest kwestia przyzwyczajenia

Jeśli zastanawiamy się, dlaczego ludzie wybierają cały czas ten sam model telefonu, to musimy wiedzieć, że jest to w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. Wiemy, gdzie jest jaka funkcja, jak do niej dotrzeć, jak to wszystko działa. Jeśli wybierzemy inną markę, to wszystkiego będziemy musieli się uczyć na nowo, a możemy nie mieć na to ochoty, czy czasu.

Dlatego też tak ważne jest to, aby z każdym kolejnym modelem, nie zmieniać za bardzo grafiki i miejsca poszczególnych funkcji. Chyba, że ktoś nie jest zadowolony ze swojego telefonu komórkowego, to szybko go wymieni, a wówczas nie tylko nie kupi takiego samego modelu, ale jeszcze będzie pilnował, aby wybrać telefon zupełnie innej marki. Telefony mają różnych producentów, do tego każdy z nich proponuje nam przynajmniej kilka modeli.

To właśnie sprawia, że musimy się dokładnie przyjrzeć tym propozycjom, aby mieć pewność, że wybieramy tą najlepszą dla siebie.