Hodowla zwierząt jest bardzo ważna w każdym gospodarstwie. To niewątpliwie trudne i wymagające zadanie, jednak także dochodowe. Hodować można krowy, świnie, owce czy też kury.

Każde z tych zwierząt poza dostarczaniem pysznego i cennego mięsa przynosi także dodatkowe korzyści. To ważne, ponieważ na ich hodowlę, wzrost, pielęgnację i wyżywienie wydaje się miesięcznie mnóstwo pieniędzy. Najczęściej się one wracają, jednak w rolnictwie nic nie jest do końca pewne.

Hodując krowy można sprzedać ją na ubój. Jednak zdecydowanie częściej są one hodowane dla mleka. Jeśli myślimy o jego sprzedaży, ponieważ posiadamy bardzo dużo krów, warunki w oborze muszą być dostosowane do norm unijnych.

Dbałość o higienę i bezpieczeństwo pracy jest tutaj bardzo ważne. Na mleko jest duże zapotrzebowanie, dlatego też hodując krowy ma się niemal cały czas zbyt na mleko i pewne pieniądze. Owce to głównie wełna – strzyże się ją z wykorzystaniem odpowiednich maszyn i sprzedaje.

Przerabiane są głównie na dywaniki, które świetnie prezentują się w każdym pokoju, a także doskonale ogrzewają zmarznięte stopy.