Fabryki samochodów w Polsce

W czasach PRL-u prężnie rozwijały się w Polsce fabryki samochodów. Setki tysięcy pojazdów każdego roku wyjeżdżały z zakładów produkcyjnych.
Co więcej, Polacy mogli się szczycić swoimi markami samochodów. Jednakże przemiany ustrojowe i prywatyzacja sprawiły, że wiele z tych zakładów nie przetrwało do dziś.
Te, które dzisiaj prosperują produkują pojazdy dla zagranicznych koncernów. Jak wygląda produkcja samochodów w Polsce? Z roku na rok widać, że produkcja pojazdów osobowych w Polsce spada.
Podyktowane jest to kilkoma czynnikami. Przede wszystkim w Polsce panuje bardzo mały popyt na auta nowe, ponieważ kierowcy preferują zakup samochodów używanych w bardziej przystępnych cenach.
Co więcej, prawie 90% wyprodukowanych w Polsce samochodów trafia z tego powodu na eksport do innych krajów Europy. Statystyki podają, że w 2014 roku z polskich fabryk samochodów wyjechała niemalże 600 tysięcy aut, a zatrudnienie znajduje około 800 tysięcy osób.
Zatem mimo, że z roku na rok widać wyraźny spadek w produkcji, przemysł motoryzacyjny odgrywa nadal ważną rolę dla polskiej gospodarki.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Kuchnia i jadalnia w bieli – sposób na aranżacje wnętrza w jasnych barwach (białe obrusy, zazdrostki, elementy dekoracyjne)
Jasna, czysta i idealnie utrzymana kuchnia to niewątpliwie marzenie każdej pani domu. Jeśli w mieszkaniu czy domu jest też do zagospodarowania pomieszczenie, mogące posłużyć za jadalnię, warto, by nawiązywało swoim stylem oraz wystrojem właśnie do niej. Nic więc dziwnego, że najczęściej wybieranym

Jak poradzić sobie z przeziębieniem?
Jedną z najbardziej powszechnych i najpopularniejszych chorób jest z pewnością przeziębienie. Może ono złapać każdego z nas praktycznie w dowolnym wieku. Charakteryzuje się ono wolnym rozwojem, dlatego rzadko kiedy można się od niego uchronić przed ukazaniem się symptomów. Przeziębienie wiąże się z