Fabryki samochodów w Polsce

W czasach PRL-u prężnie rozwijały się w Polsce fabryki samochodów. Setki tysięcy pojazdów każdego roku wyjeżdżały z zakładów produkcyjnych.
Co więcej, Polacy mogli się szczycić swoimi markami samochodów. Jednakże przemiany ustrojowe i prywatyzacja sprawiły, że wiele z tych zakładów nie przetrwało do dziś.
Te, które dzisiaj prosperują produkują pojazdy dla zagranicznych koncernów. Jak wygląda produkcja samochodów w Polsce? Z roku na rok widać, że produkcja pojazdów osobowych w Polsce spada.
Podyktowane jest to kilkoma czynnikami. Przede wszystkim w Polsce panuje bardzo mały popyt na auta nowe, ponieważ kierowcy preferują zakup samochodów używanych w bardziej przystępnych cenach.
Co więcej, prawie 90% wyprodukowanych w Polsce samochodów trafia z tego powodu na eksport do innych krajów Europy. Statystyki podają, że w 2014 roku z polskich fabryk samochodów wyjechała niemalże 600 tysięcy aut, a zatrudnienie znajduje około 800 tysięcy osób.
Zatem mimo, że z roku na rok widać wyraźny spadek w produkcji, przemysł motoryzacyjny odgrywa nadal ważną rolę dla polskiej gospodarki.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Wielu ludzi ma swoje stałe marki telefonów
Tak jak z samochodami, kiedy trafimy na tego, który nas nigdy nie zawiódł, tak też jest z telefonami komórkowymi. Jest ich wiele marek, jest ich wiele modeli, co więcej każdego roku pojawia się przynajmniej kilka kolejnych, ale jeśli trafiliśmy na jakiś naprawdę fajny, z którego jesteśmy zadowoleni

Popularne robią się samochody marki Jeep
Są takie samochody, które od lat cieszą się zainteresowaniem klientów i takie, które dopiero zaczynają to zainteresowanie zdobywać. To oznacza, że zawsze dokładnie powinniśmy się przyglądać ofertom sprzedaży samochodów używanych, bo może się okazać, że zainteresuje nas coś, na co do tej pory w ogól