Nawet w najdroższym garniturze nie będziemy się dobrze prezentować, jeśli okaże się, że źle on na nas leży. Dlatego właśnie powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób się ubierać, aby wyglądać dobrze, oryginalne i jednocześnie żeby naprawdę dobrze czuć się w takim stroju. Tym bardziej, że garnitur zakładamy na ważne uroczystości, takie jak wesela czy pogrzeby, ale również na rozmowy kwalifikacyjne, a to oznacza, że zawsze w tych momentach powinniśmy emanować pewnością siebie i pokazywać, że dobrze się czujemy sami ze sobą.

Co zrobić, aby dobrze wyglądać

Przede wszystkim jeśli chcemy dobrze wyglądać w garniturze musimy wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach. Marynarka musi być dobrze dopasowana, ale zarówno rozpięta jak i zapięta nie powinna w żaden sposób krępować naszych ruchów. Między kołnierzyk koszuli, a szyję powinniśmy wsunąć jeden palec, a jej mankiety nie mogą podjeżdżać do góry podczas podnoszenia rąk. Musimy także dopilnować, aby kamizelka nie była opięta i powinna się kończyć na wysokości spodni. Dla niewysokich mężczyzn lepsze będą kamizelki jednorzędowe, a dla tych, którzy posiadają spory brzuch lepiej wybierać garnitury z nisko osadzonymi guzikami, które wydłużą sylwetkę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli chcemy wyglądać modnie, elegancko i jednocześnie oryginalnie, to postawmy na dodatki. Możemy tutaj zaszaleć z kolorem krawata czy muszki, jednak pamiętajmy, aby odpowiednio dobrać je do sytuacji, bo np. w pracy zbyt krzykliwy krawat nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Warto również zainwestować w dobrej jakości pasek, który stanie się jednocześnie ozdobą, a jeśli dobierzemy go pod resztę dodatków, to całość będzie się prezentowała naprawdę ciekawie. Powinniśmy jednak pamiętać, że żadne zegarki i łańcuszki nie powinny wystawać spod koszuli, bo to już nie będzie się prezentowało zbyt elegancko. Dodatkowo warto podkreślić, że elegancko będą również wyglądały spinki do mankietów i co więcej, możemy tutaj przebierać w różnych ich rodzajach, a nawet zamawiać indywidualnie wykonane pod siebie, dzięki czemu za ich pomocą będziemy mogli zaprezentować nasz styl. Jeśli do garnituru dobierzemy odpowiednie dodatki, a do tego jeszcze pomyślimy o dopasowaniu stylowych butów, to możemy być pewni, że będziemy prezentować się elegancko, gustownie, ale jednocześnie niezwykle oryginalnie. Dzięki temu może się okazać, że naprawdę dobrze będziemy się czuć w takim garniturze i chętnie będziemy go nosili.

Kto wie, może zacznie on być dla nas drugą skórą i będziemy potrafili go nosić na oficjalne spotkania, jak i bardziej na luzie?.